I dag ble det spilt tre kamper i fotball-EM, og selv om ikke alle så like spennende ut på forhånd, ble det nok for de fleste fotballfans.
England – Kroatia
Første kamp var England mot Nederland som møttes på engelsk hjemmebane på Wembley Stadium i London. Her var det duket for en nasjonal folkefest, og engelskmennene viste sterke tendenser i starten av omgangen før de mistet noe av initiativet utover i kampen. Heldigvis fikk de reddet seg inn da Raheem Sterling satte ballen i det kroatiske målet. Kampen endte 1-0 til England, som også får 3 poeng.
Østerrike – Nord-Makedonia
Andre kamp stod mellom Østerrike og Nord-Makedonia som lenge så ut til å ende likt. Østerrike som skal være det sterkere laget i møtet tok senere ledelsen 3-1 etter noen gode angrep. Kampen endte 3-1 til Østerrike.
Nederland – Ukraina
Dagens siste kamp var mellom Nederland og Ukraina. Nederland styrke kampen klart gjennom hele første omgang og hadde flere sjanser som like gjerne kunne vært mål. I andre omgang ble det spennende og mye mål. Nederland åpnet andre omgang med både ett og to mål, men ble senere utliknet av to raske Ukrainske. Stillingen stod 2-2 inn i de siste fem da Denzel Dumfries avgjorde med Nederlands siste mål. Nederland vant 3-2.
Legg igjen en kommentar