Velobet

Landslagssjef Ståle Solbakken presenterte i dag troppen til herrelandslagets EM-kvalifiseringskamper mot Kypros 12. oktober borte i Larnaca og Spania 15. oktober på Ullevaal Stadion. 

Norge har fått en dårlig start på kvaliken og ligger på tredje plass, bak Skottland som leder med 15 poeng og Spania med ni poeng. Norge står med fattige sju poeng på fem kamper, og har en kamp mere spilt enn Spania.

Troppen

Keeper
Mathias Dyngeland – Brann, SK
Ørjan Håskjold Nyland – Sevilla F.C.
Egil Selvik – Haugesund, FK

Forsvar
Kristoffer Vassbakk Ajer – Brentford FC
Fredrik Bjørkan – Bodø/Glimt, FK
Birger Meling – FC København
Stian Gregersen – FC Girondins de Bordeaux
Markus Holmgren Pedersen – US Sassuolo Calcio
Julian Ryerson – Borussia Dortmund
Stefan Strandberg – Vålerenga Fotball Elite
Leo Skiri Østigård – SSC Napoli

Midtbane
Fredrik Aursnes – SL Benfica
Patrick Berg – Bodø/Glimt, FK
Sander Gard Bolin Berge – Burnley FC
Oscar Bobb – Manchester City FC
Antonio Nusa – Club Brugge KV
Osame Sahraoui – Heerenveen
Ola Solbakken – Olympiacos FC
Morten Thorsby – Union Berlin
Kristian Thorstvedt – Sassuolo
Hugo Vetlesen – Club Brugge K.V.
Martin Ødegaard – Arsenal FC

Angrep
Bård Finne – Brann, SK
Erling Braut Haaland – Manchester City FC
Jørgen Strand Larsen – Celta de Vigo
Alexander Sørloth – Villarreal C.F.

Kampprogram

12.10 kl. 20.45 Kypros – Norge
15.10 kl. 20.45 Norge – Spania

U21-landslaget

Også U21-landslagstrener Jan Peder Jalland presenterte sin tropp til privatlandskampen mot Østerrike 12. oktober og EM-kvalifiseringskampen mot Italia 17. oktober.

Magnus Sjøeng – Vålerenga
Sander Tangvik – Rosenborg
Leo Fuhr Hjelde – Leeds
Nikolai Hopland – Aalesund
Halvor Rødølen Opsahl – HamKam
Max Williamsen – Kristiansund
Eskil Edh-  Lillestrøm
Fredrik Sjøvold – Bodø/Glimt
David Møller Wolfe – AZ Alkmaar
Mathias Løvik – Molde
Fredrik Oppegård – PSV Eindhoven
Alwande Roaldsøy – Atalanta
Isak Hansen-Aarøen – Manchester United
Kristian Malt Arnstad – Anderlecht
Christos Zafeiris – Slavia Praha
Tobias Fjeld Gulliksen – Bodø/Glimt
Odin Thiago Holm – Celtic
Thelonious Aasgaard – Wigan
Andreas Schjelderup – Nordsjælland
Joel Mvuka – Lorient
Daniel Karlsbakk – Heerenveen
Seedy Jatta – Sturm Graz

Kampprogram

12.10 Østerrike – Norge kl 20:30, Profertil Arena Hartberg
17.10 Italia – Norge kl 17:45, Druso Stadium, Bolzano