Bilde: Pixabay

Nå er det under 2 uker til fotball-EM blåses i gang for sommern. Det blir en fantastisk spennede turnering som i denne gang skal spilles på totalt 11 uliek steder rundt om i Europa. Å ha kontroll på når og hvor kampene spilles er utrolig viktig for å få med seg de beste kampene, og ikke gå glipp av viktig informasjon. Lengere ned i artikkelen kan du se informasjon om hvilket lag, hvliken gruppe, hvor, og når de spiller. På den måten kan du allerede nå sikte deg ut og notere ned de viktigste kampen i gruppespillet.

Gruppene i fotball-EM

  • Gruppe A (Roma / Baku): Tyrkia, Italia (verter), Wales, Sveits
  • Gruppe B (København / St. Petersburg): Danmark (verter), Finland, Belgia, Russland (verter)
  • Gruppe C (Amsterdam / Bucuresti): Nederland (verter), Ukraina, Østerrike, Nord-Makedonia
  • Gruppe D (London / Glasgow): England (verter), Kroatia, Skottland (verter), Tsjekkia
  • Gruppe E (Sevilla / St. Petersburg): Spania (verter), Sverige, Polen, Slovakia
  • Gruppe F (München / Budapest): Ungarn (verter), Portugal (innehavere), Frankrike, Tyskland (verter)

Kampene

Fredag ​​11. juni

Gruppe A: Tyrkia vs Italia (21:00, Roma)

Lørdag 12. juni

Gruppe A: Wales vs Sveits (15:00, Baku)
Gruppe B: Danmark vs Finland (18:00, København)
Gruppe B: Belgia vs Russland (21:00, St. Petersburg)

Søndag 13. juni

Gruppe D: England vs Kroatia (15:00, London)
Gruppe C: Østerrike vs Nord-Makedonia (18:00, Bucuresti)
Gruppe C: Nederland vs Ukraina (21:00, Amsterdam)

Mandag 14. juni

Hvert mål på Spanias vei til EURO 2020
Gruppe D: Skottland vs Tsjekkia (15:00, Glasgow)
Gruppe E: Polen vs Slovakia (18:00, St. Petersburg)
Gruppe E: Spania vs Sverige (21:00, Sevilla)

Tirsdag 15. juni

Gruppe F: Ungarn vs Portugal (18:00, Budapest)
Gruppe F: Frankrike vs Tyskland (21:00, München)

Onsdag 16. juni

Gruppe B: Finland vs Russland (15:00, St. Petersburg)
Gruppe A: Tyrkia vs Wales (18:00, Baku)
Gruppe A: Italia vs Sveits (21:00, Roma)

Torsdag 17. juni

Gruppe C: Ukraina vs Nord-Makedonia (15:00, Bucuresti)
Gruppe B: Danmark vs Belgia (18:00, København)
Gruppe C: Nederland vs Østerrike (21:00, Amsterdam)

Fredag ​​18. juni

Gruppe E: Sverige vs Slovakia (15:00, St. Petersburg)
Gruppe D: Kroatia vs Tsjekkia (18:00, Glasgow)
Gruppe D: England vs Skottland (21:00, London)

Lørdag 19. juni

Hvert mål på Portugals vei til EURO 2020
Gruppe F: Ungarn vs Frankrike (15:00, Budapest)
Gruppe F: Portugal vs Tyskland (18:00, München)
Gruppe E: Spania vs Polen (21:00, Sevilla)

Søndag 20. juni

Gruppe A: Italia vs Wales (18:00, Roma)
Gruppe A: Sveits vs Tyrkia (18:00, Baku)

Mandag 21. juni

Gruppe C: Nord-Makedonia vs Nederland (18:00, Amsterdam)
Gruppe C: Ukraina vs Østerrike (18:00, Bucuresti)
Gruppe B: Russland vs Danmark (21:00, København)
Gruppe B: Finland vs Belgia (21:00, St. Petersburg)

Tirsdag 22. juni

Gruppe D: Tsjekkia vs England (21:00, London)
Gruppe D: Kroatia vs Skottland (21:00, Glasgow)

Onsdag 23. juni

Gruppe E: Slovakia vs Spania (18:00, Sevilla)
Gruppe E: Sverige vs Polen (18:00, St. Petersburg)
Gruppe F: Tyskland vs Ungarn (21:00, München)
Gruppe F: Portugal mot Frankrike (21:00, Budapest)

De to beste i hver gruppe pluss fire beste tredjeplasserte lag går gjennom.

Hviledager 24. og 25. juni

KNOCKOUT FASE
16. runde
Lørdag 26. juni

Se Pirlos EUROEN Panenka-straff mot England
1: 2A vs 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A vs 2C (21:00, London)

Søndag 27. juni

3: 1C vs 3D / E / F (18:00, Budapest)
4: 1B vs 3A / D / E / F (21:00, Sevilla)

Mandag 28. juni

5: 2D vs 2E (18:00, København)
6: 1F vs 3A / B / C (21:00, Bucuresti)

Tirsdag 29. juni

7: 1D vs 2F (18:00, London)
8: 1E vs 3A / B / C / D (21:00, Glasgow)

Hviledager 30. juni og 1. juli

Fotball-EM finaler

Kvartfinale

Fredag ​​2. juli

QF1: Winner 6 vs Winner 5 (18:00, St. Petersburg)
QF2: Winner 4 vs Winner 2 (21:00, München)

Lørdag 3. juli

QF3: Winner 3 vs Winner 1 (18:00, Baku)
QF4: Winner 8 vs Winner 7 (21:00, Roma)

Hviledager 4. og 5. juli

Semifinaler

Tirsdag 6. juli

SF1: Winner QF2 vs Winner QF1 (21:00, London)

Onsdag 7. juli

SF2: Winner QF4 vs Winner QF3 (21:00, London)

Hviledager 8., 9., 10. juli

Finalen

Søndag 11. juli

 

(Informasjonen er hentet fra UEFA.)


England - Skottland
Ungarn - Frankrike